Marzec- w tym czasie wiosna nieśmiało puka do naszych drzwi. Zaczynamy ją powoli czuć w powietrzu, pierwsze promienie słońca rozpieszczają naszą skórę. Dostrzegamy jej maleńkie symptomy w postaci pąków liści, pierwszych kwiatków, żywszej zieleni trawy. Na straganach i w sklepach naszym oczom ukazuje się feeria barw wiosennych kwiatów: tulipanów, hiacyntów, szafirków. Tak, koniec zimy już bliski.

To bardzo dobry czas na zastanowienie się na wyglądem naszego kawałka zieleni. Może to być ogród, balkon albo chociaż parapet z ziołami. Wiosna powoduje, że odczuwamy dużą potrzebę zmian… słynne wiosenne porządki. To nasza siła napędowa na najbliższe miesiące.

Jeśli masz żywopłot- zadbaj o niego. Już teraz przytnij go, żeby mógł cieszyć oko gdy wypuści liście. Śmiało możesz już wysiewać większość roślin jednorocznych, uprawianych z rozsady np. groszek pachnący, aksamitki czy nagietki. Koniecznie też zadbaj o trawnik, który w tym momencie pewnie nie prezentuje się zbyt dobrze.Gdy pogoda się ustabilizuje oraz śnieg stopnieje należy z jego powierzchni wygrabić liście, gałęzie itp. Następnie trawnik napowietrzamy, nawozimy oraz obsiewamy nasionami mieszanki traw.

Nie zwlekaj więc i rozrysuj na kartce jak chcesz posadzić rośliny w ogrodzie, którędy mają przebiegać linie rabat. Notuj jakie kwiaty chcesz w tym roku w swoim otoczeniu. Może zainteresowały Cię nowe, ciekawe donice na balkon. Być może w tym roku w końcu zasiejesz upragnioną mięte, którą później wykorzystasz do napojów chłodzących w lato. Spisuj rzeczy, które chcesz zmienić lub te, których nie udało Ci się zrobić w latach poprzednich. Nasze myśli spisane na kartce są łatwiejsze do spełnienia, ponieważ mamy je cały czas przed oczami.